Wzory i kolory drzwi wewnętrznych to temat aktualny dla każdego, kto buduje dom lub remontuje mieszkanie. I tak naprawdę to jeden z najprzyjemniejszych etapów przed zakupem drzwi, które  są niezbędnym elementem wyposażenia wnętrz i mają ogromny wpływ na ogólny wygląd i charakter pomieszczeń. Styl nowoczesny, klasyczny lub minimalistyczny … u nas z pewnością znajdziesz drzwi odpowiadające twoim oczekiwaniom.

Większość osób decyduje się na zakup drzwi wewnętrznych, wybierając do wszystkich pomieszczeń tę samą kolekcję. Najczęściej wygląda to tak, że wybierany jest model podstawowy i bazując na nim, dobierane są różne modele pod konkretne wnętrza np.  pełne drzwi do sypialni, przeszklone do salonu i częściowo przeszklone do łazienki. To sprytny sposób na stylistyczne połączenie wszystkich pomieszczeń. Nawet gdy zróżnicuje się wygląd skrzydeł, uwzględniając funkcję poszczególnych pomieszczeń, będziesz mieć pewność, że aranżacja jest harmonijna i przemyślana.

Aranżując wnętrza, nie musisz się jednak trzymać ściśle określonych schematów. Łączenie różnych kolekcji może wnieść do domu trochę luzu i przynieść nieoczekiwany, ciekawy efekt. W naszych katalogach podpowiadamy, które kolekcje będą ze sobą świetnie wyglądać. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by łączyć kolekcje wg własnego uznania.

Drzwi a styl wnętrz

Większość projektantów dobiera kolorystykę drzwi uwzględniając kolory dominujące w  pomieszczeniu. We wnętrzach nowoczesnych, opartych na białych, szarych i czarnych barwach rekomendują drzwi wewnętrzne w jasnych, stonowanych kolorach.

Inni wybierają drzwi dopasowując kolor do stolarki okiennej, listew przypodłogowych czy paneli podłogowych – drzwi stanowią wówczas swoistą ramę kompozycyjną pomieszczenia. Zwolennicy odważnych rozwiązań mogą postawić na skrzydła w intensywnych barwach, które będą kontrastem dla stonowanych barw we wnętrzu. Mocne kolory to nie tylko antracyt czy wenge. Nic nie stoi na przeszkodzie, by była to soczysta zieleń, ognista czerwień czy kojący błękit. Pamiętaj jednak, że drzwi – w przeciwieństwie do wielu  małych elementów wyposażenia wnętrza – pozostaną z tobą na długie lata. Wybierając uniwersalne kolory masz pewność, że będą pasować zarówno do jasnych, kolorowych i wzorzystych ścian, stylizowanych mebli, industrialnych dodatków, jak i dekoracji w stylu boho.