Zapoznając się z ofertą największych producentów drzwi wewnętrznych taki jak np. PORTA, DRE, INTER DOOR można zauważyć, że rośnie ilość drzwi, które możemy skonfigurować do własnych potrzeb, a także zaskoczyć nietypowym designem. Między innymi odpowiedzią na te potrzeby stały się drzwi wewnętrzne dwukolorowe.  

Kolory oraz faktury na drzwiach wewnętrznych  można łączyć na kilka sposobów.

Pierwszym sposobem łączenia kolorów na drzwiach jest wykonanie całego skrzydła w wybranym dowolnie kolorze, natomiast ościeżnicę potraktować jako ramę do drzwi i wykonanie jej w kontrastującym do skrzydła dekorze. Wówczas uzyskujemy podkreślenie wykończenia skrzydła drzwiowego i jego formy oraz faktury.

Dobrym przykładem tego typu są drzwi BARI producenta INTERDOOR. Skrzydło wykonane jest w okleinie naturalnej w kolorze Dąb Forto czarny, a ościeżnica wykończona jest w Dębie Classic.

Innym przykładem takiego rozwiązania są drzwi Porta LOFT, gdzie skrzydło może zostaćwykonane w okleinie 3D, która świetnie oddaje charakter naturalnego drewna, natomiast ościeżnica jest wykonana w gładkiej czerni, co nadaje wnętrzu bardzo industrialny wygląd.

Można również w ten sposób  łączyć ze sobą lakierowane na gładko skrzydło wraz z ościeżnicą, która może być wykonana w okleinie naturalnej, jak również sztucznej ze strukturą drewna.

Oczywiście konfigurować w ten sposób można zarówno drzwi wewnętrzne przylgowe, czyli z widocznymi zawiasami, jak i bezprzylgowe z ukrytymi zawiasami.  Można również w przypadku drzwi bezprzylgowych pokusić się o wykonanie poszerzonych opasek bocznych lub wykonanie sięgającego sufitu panela górnego.

W przypadku drzwi dwukolorowych ościeżnicę lub skrzydło  z reguły dobiera się  pod kolor podłogi, a drugi element jest wykonany w kolorze kontrastującym.  Możliwości łączenia ze sobą kolorów jest mnóstwo. W tym zakresie warto się wspierać katalogami producentów, gdzie można znaleźć wizualizacje, które z pewnością ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji.

Innym sposobem łączenia kolorów  jest wykonanie drzwi wewnętrznych w całości dwukolorowych, z których strona zewnętrzna wraz z opaskami ościeżnicy jest wykonana w innym kolorze niż wewnętrzna.  Jest to ciekawe rozwiązanie, które często stosuje się do łączenia pomieszczeń wykonanych w różnych stylach i kolorystyce.

U większości producentów  jest możliwość zamówienia takich drzwi. Wszystko zależy od  modelu drzwi i rodzaju okładziny,na jaką zdecydujemy się . Najlepiej wówczas wybrać  różne kolory ale wykonane w tej samej technologii. Nie łączy się np. lakieru z laminatem jest to dość trudne w wykonaniu. Niestety ze względów technologicznych można łączyć kolory jedynie na drzwiach płytowych, czyli z reguły płaskich, ale jest możliwość pozostawienia przeszkleń, czy delikatnych frezów. Wówczas wąska krawędź skrzydła wykonywana jest w jednym z wybranych przez nas kolorów. Obrzeże może być wykonane z tego samego materiału, co pozostała część skrzydła lub z  odpornego na uszkodzenia mechaniczne ABS-u. Zależy to od modelu drzwi, a także technologii jaką dysponuje dany producent.  Z kolei w ościeżnicy łączenie kolorów występuje z zazwyczaj pod uszczelką doszczelniająca drzwi wewnętrzne, przez co dla użytkownika drzwi staje się ono nie widoczne.

Tego typu łączenia kolorów w przypadku skrzydeł o konstrukcji ramowej jak np. w drzwiach Porta Koncept  nie można wykonać, ponieważ laminat jest zawijany na krawędzi drzwi, przez co nie mamy możliwości połączenia ze sobą różnych kolorów.

Należy pamiętać, że każda modyfikacja, o której wspomnieliśmy wymaga wcześniejszego potwierdzenia z producentem drzwi możliwości jej wykonania. Zazwyczaj czas produkcji takich drzwi wydłuża się nieco, natomiast efekt może być powalający!

Kolejny sposób łączenia ze sobą kolorów stanowi połączenie ze sobą dwóch poprzednich rozwiązań. Polega na wykonaniu ościeżnicy w jednym kolorze, natomiast  skrzydła w dwukolorze, z których jeden z nich jest identyczny, jak ościeżnica. W ten sposób uzyskujemy z jednej strony jednolity kolor drzwi, natomiast z drugiej skrzydło może być wykonane w kontrastującym kolorze do ościeżnicy. Tego typu rozwiązanie stosuje się w przypadku, gdzie nie można wykonać ościeżnicy w dwóch różnych dekorach lub gdzie chcemy aby efekt ramy był zachowany tylko z jednej strony tych drzwi.

Wspieramy właściwy wybór i chętnie służy pomocą. Jeśli szukasz dobrych rozwiązań >>>skontaktuj się z nami już dziś<<<